2018 Yaz Kampı

Zeynep Karagöz

1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun olan Zeynep Karagöz 2014 yılından beri Maker Hareketine gönüllü olarak destek vermektedir. Maker Çocuk ve Maker Atölyenin kurucusu olan Zeynep Karagöz Maker Atölye çatısı altında maker kültürünü yaygınlaştırmak üzere projeler üretip eğitimler düzenlemektedir. Aynı zamanda da sosyal sorumluluk, katılımcı demokrasi ve yerel inisiyatiflere odaklanarak bu konularda aktif görev almaktadır.

“Tasarım bir amaç değil, süreçtir…”


Zeynep Çelik

Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü 3. Sınıf öğrencisi olan Zeynep Çelik. 2015 yılından beri İmece projesinin Danışma Kurulunda görev almaktadır.

“Sosyal alanda bir şeyler yapabilmek için hangi bölümü okuduğunuzdan, sınavlarınıza çok çalışmanızdan ziyade kişisel gelişiminizi tamamlamanız, kendinizi eğitmeniz çok daha önemli.”

Özgür Özlük

Prof. Dr. Özgür Özlük Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1999 yılında doktora derecesini North Carolina Üniversitesi’nde almıştır. Doktorasının ardından Silikon Vadisi’nde fiyatlandırma optimizasyonu üzerine çalışmış, 2003-2014 yılları arasında San Francisco Üniversitesi’nde Veri Analitiği üzerine çeşitli dersler vermiştir. 2014 Sonbahar döneminde Bahçeşehir Üniversitesi’nde Büyük Veri Analitiği ve Yönetimi Programı’nı kurmuştur. 2015 yılı sonunda öngörü analitiği üzerine işler yapan Verite Analytics şirketini kurmuştur.

“Kimseyi etiketiyle yargılamayın. Önce dokunup, tanımaya çalışın…”


Azra Zeyrek

Kariyerine 1995 yılında Young & Rubicam Reklamevi’nde başlayan Azra Zeyrek farklı sektörlerden çok sayıda markanın yönetimini üstlenmiştir. Beymen’in marka ve iletişim direktörlüğünü yaptıktan sonra, 2013’te Ayaydın-Miroglio Grup’un bünyesine katılan Azra Zeyrek hala İpekyol, Twist ve Machka markalarının pazarlama direktörü olarak görev yapmaktadır.

“Hangi meslek dalında olursanız olun, size öne çıkaracak şey merak duygunuz olacak.”


Sinan Aydın

Üniversite eğitimini Atatürk Üniversitesi’nde Biyoloji okuyarak tamamlayan Sinan Aydın, kariyerine Renee Adworks’te grafik ve web tasarım alanında devam etti. Buradan ayrıldıktan sonra Duelid C.A’da da 2 yıl çalışıp, kendi şirketi olan Kufu Media Art’ı 2013’te kurdu. 2017’nin başında ikinci şirketi olan C6’yı kuran Aydın aynı zamanda Bilgi Üniversitesi’nde İnteraktif Pazarlama üzerinde master programını tamamladı.

“Bin yıl sürecek yaşayacak sistemler kurmak için Ardıç gibi ince düşünülmüş olması gerek.”


Ercan Altuğ Yılmaz

Matematik Mühendisi olan Ercan Altuğ Yılmaz 10 yılı aşkın tecrübesiyle bir çok ödüllü oyun tabanlı ve oyunlaştırılmış projeleri hayata geçirmiştir. Şu anda aktif olarak dijital eğitim sistemleri, dijital oyun tasarımı ve oyunlaştırma, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gibi konularda eğitimler, seminerler ve danışmanlık yapmaktadır. Bahçeşehir Üniversite’sinde dijital oyun tasarımı ve oyunlaştırma konularında ders vermektedir. Abaküs yayıncılıktan 2015’te yayınlanan ilk Türkçe oyunlaştırma kitabı olan “Herkes için Oyunlaştırma” kitabının yazarıdır. Gamification World Congress – Dünya Oyunlaştırma Konferansı’nda 2016 yılında sunum yapan ilk ve tek Türk’tür.

“Oyunlar insanoğlunun konuştuğumuz dillerden önceki dilidir.”

Murat Yiğen

Lise hayatını Bahçeşehir Koleji’nde tamamlayan Murat Yiğen, üniversite eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Üniversite hayatı boyunca öğrenci kulübünde, yardım kuruluşlarında ve uluslararası şirketlerde çalışmıştır.. Bir yıl boyunca Yenibirlider Derneği’nde proje yöneticisi olarak görev yapan Murat, şu an Nisan 2015’te başlayan ve kurucu ortağı olduğu 1 Genç 1 Gelecek adlı platformun çalışmalarını sürdürmekte ayrıca Korn Ferry Hay Group’ta çalışmaktadır. Eğitmenlik, psikoloji, sosyoloji, sosyal girişimcilik konularına ilgi duymaktadır.

“Biz ateşlemeyi yapıyoruz, devamını siz gençler getireceksiniz.”


Begüm Ünver

Teknoloji tabanlı çözümler üreten Begüm Üniver. “Her patiye bir buddy” sloganı ile hayvanseverleri biraraya toplayan Ünver. BEGERSOFT, teknolojik bir devirde köpek sahibi olmak isteyen, köpeğine güvenilir bakıcı arayan, kedi-köpek bakımını iş olarak yapan insanları buluşturan bir portal olan pattibuddy.com’u kurmuştur.

“Neyin ihtiyaç olduğunu bilmemek aslında en büyük problem.”

Halit Soysal

Halit Soysal fizik, etkileşim tasarımı, sinema, medya, pazarlama iletişimi ve etkin yönetim alanlarında çalışmalarda bulunup üniversite ve özel kurumlar bünyesinde programlar hazırlayarak eğitimcilik yaptı. Tasarımcı, yapımcı ve yönetmen olarak ulusal ve uluslararası ödüllü ürünler verdi. 1999 senesinde sinema kolektifi “Odunsal Film”, 2012’de interaktif tasarım-iş ekibi “Perception Benders” ve 2013’te giyilebilir elektronik startup’ı “paó”yu kurdu. Teknoloji ve moda alanlarında uluslararası ödüller kazanan paó macerasına halen Hollanda’da devam etmekte, bir yandan da ürün geliştirme stratejisi, kullanıcı deneyimi ve giyilebilir elektronik alanlarında hem olgun şirketler hem de dost startup’lara danışmanlık vermektedir.